Skytrex – rzut okiem

By | Październik 26, 2015

Na następny turniej buduję armię opartą o Pantery. Jako wsparcie wybrałem opcje 4x SdKfz 250/8, czyli Stummel, ale na bazie SdKfz 250, tego mniejszego halftracka. Battlefront produkował ten model, ale nie można go już kupić w ich sklepie, na przeróżnej maści ebayach, amazonach znalazłem tylko 2 sztuki, a potrzeba mi 4, poza tym jak widać na zdjęciu poniżej model Battlefrontu jest … średni:

Wyszło mi, że najlepszy na zdjęciu zamiennik produkuje firma Skytrex. To bardzo ciekawy producent, będący czasami jedyną alternatywą dla BFu, bo katalog pojazdów II-wojennych ma na prawdę imponujący. Nie miałem wcześniej styczności z tą firmą, więc troszkę się obawiałem co to też do mnie przyjdzie. Zamówiłem 4 sztuki halftracków i woreczek z załogantami (dla artylerii samobieżnej), bo na zdjęciu żadnych żołnierzy nie było. Jak się okazało, niepotrzebny był to zakup, bo do każdego halftracka producent dodaje 3 załogantów (trudno ich upchnąć aż 3). Cenowo wychodzi taniej niż w BFie – model Battlefrontu kosztuje 8 funtów oficjalnie, 7.20 lub 7.50 w sklepach online, Skytrex ceni swoje modele na 6.50 funta.

Modele zapakowane są w woreczki:

worek

Całość jest metalowa. Pojazd jest w jednym kawałku, należy dokleić tylko armatkę, km i załogantów:

zawartosc

Figurki są wykonane przyzwoicie, zdecydowanie lepiej niż konkurencja z BFu. Oczywiście odbiegają detalem od najnowszych plastikowych modeli, ale są ok. Tak wyglądają sklejone (bez km-u i załogi):

sklejoneprzod  tyl

Odlew jest dobry, odrobina flashu przy działkach i trochę linii podziałowych. Wada to konieczność ściącia półokrągłego kołnierza z przodu modelu, bez tego nie da się zamontować działka. Metal jest miękki i jest to czynność szybka i prosta. Nie jest to najlepszy model jaki widziałem, ale jest więcej niż w porządku na stół bitewny. Jest lepszej jakości niż stare modele Battlefrontu, nie ma też problemu z dostępnością – zamówienie doszło do mnie na następny dzień. Sumując udany zakup. Pomalowane pojawią się niebawem na forum – jak tylko uporam się z Panterami z PSC (też wrzucę recenzję, bo to ciekawy zestaw, choć nie pozbawiony wad).

Strona producenta:

http://www.skytrex.com/

2 thoughts on “Skytrex – rzut okiem

 1. Zorg

  Ja mam Brummbary ze Skytrex i sa to naprawdę fajne modele. Te też wyglądają dobrze. Pytanie tylko jak trzymają skalę?

  Reply
  1. sgr Post author

   Nie mam pojęcia. Nie mam modelu innej firmy do porównań. Przy Panterach wyglądają jak mikrusy :).

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *