Skytrex – rzut okiem

By | Październik 26, 2015

Na następny turniej buduję armię opartą o Pantery. Jako wsparcie wybrałem opcje 4x SdKfz 250/8, czyli Stummel, ale na bazie SdKfz 250, tego mniejszego halftracka. Battlefront produkował ten model, ale nie można go już kupić w ich sklepie, na przeróżnej maści ebayach, amazonach znalazłem tylko 2 sztuki, a potrzeba mi 4, poza tym jak widać na zdjęciu poniżej model Battlefrontu jest … średni:

Wyszło mi, że najlepszy na zdjęciu zamiennik produkuje firma Skytrex. To bardzo ciekawy producent, będący czasami jedyną alternatywą dla BFu, bo katalog pojazdów II-wojennych ma na prawdę imponujący. Nie miałem wcześniej styczności z tą firmą, więc troszkę się obawiałem co to też do mnie przyjdzie. Zamówiłem 4 sztuki halftracków i woreczek z załogantami (dla artylerii samobieżnej), bo na zdjęciu żadnych żołnierzy nie było. Jak się okazało, niepotrzebny był to zakup, bo do każdego halftracka producent dodaje 3 załogantów (trudno ich upchnąć aż 3). Cenowo wychodzi taniej niż w BFie – model Battlefrontu kosztuje 8 funtów oficjalnie, 7.20 lub 7.50 w sklepach online, Skytrex ceni swoje modele na 6.50 funta.

Modele zapakowane są w woreczki:

worek

Całość jest metalowa. Pojazd jest w jednym kawałku, należy dokleić tylko armatkę, km i załogantów:

zawartosc

Figurki są wykonane przyzwoicie, zdecydowanie lepiej niż konkurencja z BFu. Oczywiście odbiegają detalem od najnowszych plastikowych modeli, ale są ok. Tak wyglądają sklejone (bez km-u i załogi):

sklejoneprzod  tyl

Odlew jest dobry, odrobina flashu przy działkach i trochę linii podziałowych. Wada to konieczność ściącia półokrągłego kołnierza z przodu modelu, bez tego nie da się zamontować działka. Metal jest miękki i jest to czynność szybka i prosta. Nie jest to najlepszy model jaki widziałem, ale jest więcej niż w porządku na stół bitewny. Jest lepszej jakości niż stare modele Battlefrontu, nie ma też problemu z dostępnością – zamówienie doszło do mnie na następny dzień. Sumując udany zakup. Pomalowane pojawią się niebawem na forum – jak tylko uporam się z Panterami z PSC (też wrzucę recenzję, bo to ciekawy zestaw, choć nie pozbawiony wad).

Strona producenta:

http://www.skytrex.com/

2 odpowiedzi na “Skytrex – rzut okiem”

  1. Zorg pisze:

    Ja mam Brummbary ze Skytrex i sa to naprawdę fajne modele. Te też wyglądają dobrze. Pytanie tylko jak trzymają skalę?

Dodaj komentarz